СУЧАСНІ ПИТАННЯ ПРЕДСТАВНИЦТВА ПРОКУРОРОМ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ

Автор(и)

  • О. В. Драган Університет ДФС України
  • О. О. Таможня Університет ДФС України

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-4154.1(5).2021.77-88

Ключові слова:

інтереси держави, представництво в адміністративному судочинстві, прокурор, органи прокуратури України

Анотація

Окреслено актуальні питання представництва прокурором інтересів держави в адміністративному судочинстві в Україні.

Визначено правовий статус органів прокуратури відповідно до положень чинного законодавства. Зосереджено увагу на тому, що представництво прокурором інтересів держави в суді є на сьогодні одним з найефективніших видів адміністративних юрисдикційних проваджень у діяльності органів прокуратури України.

Вказано особливості представництва як виду юрисдикційної діяльності прокуратури. Зокрема, це наявність державного (суспільного) інтересу; здійснення уповноваженим державним органом на підставі закону; правоохоронний характер представництва.

Наведено відмінності прокурорського представництва та інших видів представництва: за характером, колом осіб, чиї інтереси прокурор представляє, сукупністю прав і формами їхньої реалізації.

Акцентовано увагу на правових аспектах, які позбавляють прокурора права на представництво інтересів у суді. Підкреслено складність з концептуальної точки зору визначення правового статусу прокурора у сфері адміністративного судочинства.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-07

Як цитувати

Драган, О. В., & Таможня, О. О. (2021). СУЧАСНІ ПИТАННЯ ПРЕДСТАВНИЦТВА ПРОКУРОРОМ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ. Ірпінський юридичний часопис, (1(5), 77–88. https://doi.org/10.33244/2617-4154.1(5).2021.77-88