ПІДТРИМКА АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЧЕРЕЗ МЕХАНІЗМИ ПІЛЬГОВОГО КРЕДИТУВАННЯ

  • О. Д. Радченко Університет державної фіскальної служби України
Ключові слова: аграрний сектор, бюджетна підтримка, механізм пільгового кредитування, пільгові кредити, регіональний розподіл пільгових кредитів, об’єкти і суб’єкти пільгового кредитування

Анотація

У статті досліджено стан пільгового кредитування аграрного сектору за програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів».
Встановлено, що чинний порядок виділення коштів на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами часто змінюється, що не сприяє його стабільності, прогнозованості, передбачуваності, і як наслідок – ефективності.
Здійснено аналіз обсягів та напрямів використання кредитів, отриманих за пільговими ставками, у тому числі за регіональним зрізом. Досліджено частку програми кредитування у аграрному бюджеті, за роками. Детально описано чинний механізм пільгового кредитування, з виділенням його особливостей на 2018 рік.
Реалізація результатів дослідження дозволить вдосконалити інструментарій державної підтримки аграрного сектору в частині пільгового кредитування, сприятиме розширенню показників моніторингу ефективності бюджетних програм.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Переглядів анотації: 1
Завантажень PDF: 8
Опубліковано
2020-02-06