Участь громадян у державному управлінні: безперечні переваги та неминучі ризики

Автор(и)

  • Г. Станков Laboratory on the Problems of Black Sea and Caspian Region, Higher School of Security and Economics – Plovdiv

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-5932.7.2021.152-160

Ключові слова:

криза демократії, участь громадян, якість демократії

Анотація

У статті досліджується криза сучасної демократії і участь громадян у державному управлінні як інструмент подолання кризи. Представлені причини наростаючої невідповідності між вимогами громадян і діями влади. Автором узагальнено переваги і недоліки участі громадян для того, щоб визначити певні аспекти цієї складної проблеми.

Значна частина сучасної теорії демократії присвячена якості демократії та динаміці процесів демократизації та протилежних їй процесів. У наукових дослідженнях обґрунтовано тезу, що в демократичних суспільствах зростає незадоволення функціонуванням влади, і все більше громадян вважають свої уряди недостатньо демократичними. Іншими словами, демократії стикаються з викликом стати більш демократичними.

Метою цієї публікації є дослідження можливостей підвищення якості демократії через посилення участі громадян у прийнятті рішень.

Для досягнення цієї мети проаналізовано широкий спектр літератури у галузі політології та державного управління щодо практичних наслідків залучення та участі громадян.

Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що вони можуть бути використані широким загалом фахівців і науковців, які в галузі публічного управління вирішують комплексну проблему залучення та участі громадян у державному управлінні з погляду на безперечні переваги та неминучі ризики.

Результати проведеного дослідження дозволяють зробити висновок, що за певних обставин участь громадян може бути досить корисною, а за інших обставин – навпаки. З огляду на потенційні переваги та недоліки залучення та участі громадян у визначеній політиці, наукова дискусія щодо того, як саме громадяни повинні брати участь у прийнятті рішень, триває. Основне питання полягає у тому, який тип процесу участі найкраще працює для усіх зацікавлених сторін та в яких конкретно випадках. Як теорія, так і практика демократичних інновацій мають бути зосереджені на розробці ефективних моделей та процедур, які використовують і збільшують переваги участі громадян та зменшують або нейтралізують її недоліки.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-14

Як цитувати

Станков, Г. (2021). Участь громадян у державному управлінні: безперечні переваги та неминучі ризики. Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, (7), 152–160. https://doi.org/10.33244/2617-5932.7.2021.152-160